fbpx Skip to main content

Technologijos ir žemės ūkis

Žemės ūkis yra vienas seniausių ir tuo pačiu svarbiausių žmonijos verslų. Šiais laikas žemės ūkyje netrūksta inovacijų, o pasirenkant investuoti būtent į jas – sutaupomas ir padidinamas darbų efektyvumas.

Naujos kompanijos kuria technologijas žemės ūkio technikai ir skaičiuoja, kokią ekonominę naudą ūkininkams atneš ateities naujovės. Tikslusis ūkininkavimas  atveria dar platesnius ūkininkavimo horizontus ir taikosi į našumą bei efektyvumą – kaip iš mažiau gauti daugiau. Viena aišku jau dabar: mokslininkai vienbalsiai sutaria, kad ateities žemės ūkis be technologijų yra tiesiog neįsivaizduojamas. Mokslininkams talkina ir žemės ūkio technikos gamintojai kurie teigia, kad netolimoje ateityje, visi, arba bent jau dauguma žemės ūkio darbų bus automatizuoti – su minimaliu žmogaus įsikišimu.

Patys pirmieji sąvoką „tikslusis ūkininkavimas“ (angl. precision farming) vartoti pradėjo amerikiečiai. Ji buvo aiškinama kaip technologijomis pagrįsta ūkininkavimo sistema, skirta didinti viso ūkio efektyvumą, produktyvumą ir pelningumą, kartu mažinant neigiamą įtaką gamtai bei aplinkai. Šiais laikais atlikti tyrimai įrodo, kad tiksliojo ūkininkavimo modelis iš tikrųjų pasiteisina: sumažėja išlaidos nemažinant gamybos, taip pat prisidedama prie aplinkos saugojimo.

Tiksliojo ūkininkavimo metodai mažiau teršia gamtą, sutaupoma brangiai kainuojančių trąšų bei augalų apsaugos produktų kaštai. Prie visų teigiamų tiksliojo ūkininkavimo savybių prisideda ir darbo sąlygų palengvinimas bei pagerinimas. Pavyzdžiui, automatinio vairavimo sistemos, kurios įmontuojamos į bet kurį traktorių.

Viskas apgalvota

GPS (globalinio pozicionavimo sistemos) technologijos yra panaudojamos žemės dirbimo, sėjos, tręšimo, herbicidų ir pesticidų purškimo, derliaus nuėmimo ir gyvulininkystės plėtrai. Kertinis šių technologijų bruožas – maksimalus įmanomas tikslumas.

GPS technologijos plačiai naudojamos automatinio vairavimo sistemose, kurios žemės ūkio techniką vairuoja automatiškai 2,5 centimetrų tikslumu, sumažina padaromų klaidų skaičių, vairuotojo nuovargį ir leidžia susikoncentruoti į papildomų darbų kokybę.

Tad, kas laukia ateityje?

Tikslusis ūkininkavimas siūlo kuo mažesnius derliaus skirtumus ir viso lauko gaunamą tolygų, kuo didesnį derlių. Pasiekti tiek aplinkai, tiek ūkiui naudingus sprendimus padeda modernioji technika ir technologijos, kurių algoritmai viską apskaičiuoja centimetrų tikslumu. Tačiau, reikia suprasti, kad tikslusis ūkininkavimas ne vienadienis rezultatas, o investicija į ateitį ir ilgalaikis pokytis ūkio gamyboje.

fjdynamics autosteering kit

Lygiagretaus vairavimo valdymo navigatorius iš FJDynamics LandMaster komplektacijos. Išsaugoma informacija apie laukų parametrus, apdirbtą plotą, darbo laiką.

Automatinę vairavimo sistemą galima įdiegti įvairiose žemės ūkio mašinose. Ši sistema puikiai tinka sodinimui, sėjai, lauko paruošimui ir kitoms lauko operacijoms, kur reikalingas tikslumas.

  • Naujausių technologijų tikslūs algoritmai mažina ūkininkų darbo laiką ir užtikrina aukštesnę produkcijos kokybę. Didesnis našumas – didesnė darbo apimtis.
  • Automatinės vairavimo sistemos prisideda prie tvaraus ūkininkavimo ir gerokai palengvina bei paspartina traktorininko darbą. Tinkamai sukalibruota įranga ir technika tiksliai atlieka darbą pagal traktoriaus operatoriaus nustatytus parametrus.
  • Tikslusis ūkininkavimas išmaniųjų technologijų dėka žemės ūkyje – tai atsakas klimato kaitai, prisitaikymas prie jos, ūkininkavimas atsižvelgus į realią ūkio situaciją.