fbpx Skip to main content

Maisto produktų gaminimas nuolat didėjančiam gyventojų skaičiui pasaulyje yra vienas didžiausių šių laikų iššūkių. Ūkiai, norėdami prisitaikyti, vis dažniau naudoja tikslųjį ūkininkavimą tam, kad padidintų derlių ir tuo pačiu sumažintų sąnaudas.

Tradicinis ūkininkavimas remiasi įprastu laukų valdymu atsižvelgiant į regionines sąlygas – sodinimą, derliaus nuėmimą, pesticidų bei trąšų naudojimą. Tikslusis ūkininkavimas, kita vertus, apjungia jutiklius, algoritmus, GPS, žemėlapių sudarymo įrankius bei duomenų analizės programinę įrangą tam, kad ūkio darbai būtų atliekami kuo tiksliau ir tvariau.

Stacionarūs jutikliai ir dronai gali perduoti vaizdus ir duomenis realiu laiku apie atskirus augalus, pavyzdžiui, informaciją apie stiebo dydį, lapų formą ar dirvožemio drėgmę aplink augalą. Šį technologija taip pat gali padėti ūkininkams nuspręsti, kada sodinti ir nuimti derlių.

Tikslusis ūkininkavimas taip pat leidžia sutaupyti laiką, sumažinti vandens ir cheminių medžiagų naudojimą, užauginti sveikesnius augalus ir gauti didesnį derlių.

Rinkdamos augalų analizę kompanijos gali stebėti augalų reakciją į aplinką ir jų genomiką. Ši sukaupta informacija savo ruožtu leidžia gaminti sėklų veisles, kurios klestėtų konkrečiomis dirvožemio ir oro sąlygomis. Taip pat, tokios augalų analizės gali padėti sukurti pasėlius sveikesniems produktams.

Taikant tikslųjį ūkininkavimą, atsiranda galimybė padidinti derlių tuo pačiu metu išlaikant mažas išlaidas šiuose etapuose:

  • Dirvožemio mėginių ėmime;
  • Persodinime;
  • Irigacijoje;
  • Tręšime;
  • Kenkėjų, piktžolių ir ligų kontrolėje;
  • Derliaus nuėmime ir logistikos planavime.

Surinkti duomenis apie lauko sąlygas, pasėlių augimą ir derlių ūkyje galima naudojant nuotolinio stebėjimo technologijas:

  • GPS – nuotolinis stebėjimas ir palydoviniai vaizdai teikia informaciją apie dirvožemio ar pasėlių sveikatos skirtumus ir našumą regioniniu mastu.
  • Multispektrinio vaizdo gavimo funkcija – fiksuoja žemės vaizdus ir renka informaciją apie žemės sklypą, analizuojant pateikiama informacija apie vidinę pasėlio fiziologiją ir dinamiką įvairiais laiko intervalais, kad būtų galima laiku aptikti problemas ir prognozuoti derlių.
  • Jutikliai – naudojami ūkyje norint pateikti informaciją apie dirvožemio drėgmę ir temperatūrą, šaknų reakciją į papildus. Prie šių prietaisų pridedama programinė įranga, kuri gali būti kalibruojama konkrečioms kultūroms ar veislėms ir regionams.

Tikslusis Ūkininkavimas – Iš Mažiau Gaukite Daugiau

tikslusis ūkininkavimas
Taupumas

Tikslusis ūkininkavimas – mažesnės kuro, trąšų, sėklų sąnaudos.

Tikslumas

Automatinė ir autonominė technika – maksimalus darbas 24h per parą tikslumu, sumažinamas ūkininkų darbo laikas ir garantuojama aukštesnė produkcijos kokybė. Didesnis našumas – didesnė darbo apimtis.

tikslusis ūkininkavimas