fbpx Skip to main content

Bepiločiai orlaiviai – dronai – žemės ūkyje

Šiandien, žemės ūkis taikosi į didelį greitį ir tikslumą. Per pastaruosius 10 metų tikslusis ūkininkavimas visame pasaulyje vis augo: 80 procentų šiandien parduodamos naujos ūkio įrangos turi įdiegtą tam tikrą tikslaus ūkininkavimo komponentą. Tikslusis ūkininkavimas, kitaip dar vadinamas tiksliąja žemdirbyste, ūkininkams lemia didesnį pelningumą, daugiau tvarumo, didesnį produktyvumą ir laiko sutaupymą. Taip pat, gerinamos ūkininkų darbo sąlygos ir mažinamas fizinis darbas.

Daugelis šiuolaikinių ūkininkų jau naudoja aukštųjų technologijų sprendimus. Skaitmeninio ryšio dėka, „išmanioji ūkio įranga“ gali sujungti duomenų taškus ir sudėlioti juos pagal svarbius kriterijus. Kaip pavyzdžiui, jutikliai ar nuotolinis ūkio stebėjimas dronų pagalba, kurie padeda surinkti duomenis „iš tolo“, kad būtų galima įvertinti dirvožemio ir pasėlių sveikatą, kenkėjų ar kitų ligų buvimą.

Labiausiai naudojami vaizdams fiksuoti ir duomenimis perduoti, bepiločiai orlaiviai – dronai – leidžia stebėti pasėlius nuo jų sodinimo iki pat derliaus nuėmimo. Dronai taip pat padeda ūkininkams greičiau aptikti ir atitinkamai sureaguoti į tokias grėsmes, kaip piktžoles ar kenkėjus.

Vandeniui atsparūs dronai gali stebėti įvairių tipų pasėlius bet kurioje vietovėje, bet kokiomis oro sąlygomis. Dronai taip pat gali gauti kokybiškesnius ir tikslesnius vaizdus realiu laiku, naudodami daugiaspektrę kamerą.

„senseFLy“ yra pažangus žemės ūkio dronas, kuriame įrengta daugiaspektrė„Sequoia“ kamera. Ši kamera yra labai tiksli, jos jutikliai fiksuoja tikslius duomenis ir matomus RGB vaizdus vieno skrydžio metu. Turėdami tikslius duomenis, ūkininkai gali sudarinėti pasėlių žemėlapius, planuoti pasėlių apdorojimą, kad būtų pagerinta produkcijos kokybė, padidintas derlius ir sumažintos išlaidos.

SenseFly eBee SQ