fbpx Skip to main content

Norint išvengti klimato kaitos ir apsaugoti ekosistemą, žmogaus išteklių nebepakanka – reikia pasikliauti ir naujos kartos mašinomis. Aplinkosaugos ekspertai ir agronomai jau dabar stengiasi sumažinti žmonių veiklos poveikį gamtai, tačiau kokybiškas šuolis į priekį įmanomas tik naudojant automatizuotas mašinas, kurios vadovaujasi dirbtiniu intelektu.

Žemės ūkio technikos pramonė gamina kompiuterius ir jutiklius, kurie analizuoja visus aplinkos parametrus. Navigacinės sistemos „skenuoja“ reljefą ir sugeba sudaryti centimetrų tikslumo žemėlapius, o dronai sugeba įrašyti aplinkos duomenis ir padeda realiu laiku stebėti augalus bei jų būklę. Sudėtingos kompiuterinės sistemos savarankiškai valdo technikos judėjimą lauke, o didžiulis surinktos informacijos srautas per tinklus nukreipiamas į specializuotas duomenų bazes. Blogėjant aplinkos situacijai, pradeda kurtis nauji žemės ūkio modeliai, o kartu su juo sparčiai auga mechaninės bei skaitmeninės technologijos, jų paklausa.

Spalio 19-23 d. Italijos mieste Bolonijoje vyks pasaulinė žemės ūkio technikos paroda „EIMA International“, kurioje bus pristatomi pažangiausi agro technikos sprendimai, naujos kartos inovatyvios technologijos. Paroda suskirstyta į 14-ika specializuotų kategorijų, bus rodoma virš 1000 produktų. Parodoje taip pat vyks 5 teminiai reginiai: „EIMA Digital“ (skirtas elektroninėms, kompiuterinėms ir palydovinėms sistemoms, taikomoms žemės ūkio technikai bei įrangai), “EIMA Green” (naujausios sodo ir aplinkos tvarkymo įrangos, technologijos ir sistemos), “EIMA Components” (skirtas komponentams iš žemės ūkio ir sodininkystės mašinų bei įrangos), “EIMA Energy” (skirtas žemės ūkio ir miškininkystės energijos šaltinių technologijoms). 

Daugiau informacijos apie EIMA International ir renginio organizatorių galite rasti: https://www.eima.it/en/index.php