fbpx Skip to main content

Apie tiksliojo ūkininkavimo sprendimų įvairovę ir jų naudą ūkininkavimo procesuose daug kalbėti jau nebereikia. Išmanūs ūkininkavimo sprendimai jau užėmė svarbią vietą ūkininkų kasdienybėje, pelnydami jų pasitikėjimą. Išmanios inovacijos leidžia ūkininkams naudotis naujausiomis technologijomis, padedančiomis lengviau, tiksliau, taupiau, produktyviau ir efektyviau pasiekti nustatytus tikslus. Mūsų klientai taip pat akcentuoja dar vieną svarbų tiksliojo ūkininkavimo technologijų pranašumą – patogų naudojimąsi, kuris leidžia sutaupyti ūkininko laiko, vieno iš svarbiausių išteklių.

Šiuo metu norėtume atkreipti dėmesį į ilgai lauktą tiksliųjų technologijų sprendimą, papildžiusį mūsų prekių krepšelį – FJDynamics AH1 hidraulinio automatinio vairavimo sistemą ir palyginti ją su ūkininkų pasitikėjimą jau pelniusia FJDynamics AT2 automatinio vairavimo sistema su elektriniu vairikliu. Supažindinsime su šių dviejų sistemų skirtumais ir pasistengsime padėti suprasti, kuri iš jų gali būti tinkama jūsų poreikiams.

Hidraulinio automatinio vairavimo sistema

Hidraulinio automatinio vairavimo sistema tiesiogiai montuojama į hidraulinę vairo sistemą ir sukuria reikiamą slėgį transporto priemonei valdyti. Paprastai ją sudaro GNSS imtuvas, valdymo terminalas ir hidrauliniai vožtuvai.

Automatinio vairavimo sistema su elektriniu vairikliu

Elektrinėje automatinio vairavimo sistemoje vietoj hidraulinių vožtuvų vairui valdyti naudojamas elektrinis variklis. Kaip ir hidraulinė sistema, elektrinė automatinio vairavimo sistema taip pat naudoja GNSS imtuvą ir valdymo terminalą, kad nustatytų traktoriaus padėtį ir atliktų reikiamas vairavimo korekcijas.

Eksploatavimas

Hidraulinio automatinio vairavimo sistema, eksploatacijos metu išlaikydama vairą nejudantį, efektyviai sumažina vibraciją nuo nelygaus reljefo, užtikrindama tikslų ir stabilų veikimą nelygiuose laukuose ir važiuojant dideliu greičiu. Jei eksploatuojate dideles žemės ūkio transporto priemones, dirbate didelius ar sudėtingus laukus, hidraulinė automatinio vairavimo sistema gali būti geresnis pasirinkimas.

Kita vertus, elektrinės automatinio vairavimo sistemos paprastai yra kompaktiškesnės ir lengviau montuojamos nei hidraulinės sistemos, todėl jos yra geresnis pasirinkimas mažesniems laukams ar žemės ūkio transporto priemonėms.

Vairas

Hidraulinei automatinio vairo sistemai nereikia keisti vairo, todėl ji puikiai tinka tiems, kurie nenori keisti originalaus vairo. Elektrinei automatinio vairo sistemai reikia sumontuoti elektros variklį, o tai reiškia, kad reikia pakeisti originalų vairą.

Montavimas

Hidraulinio automatinio vairavimo sistemos paprastai būna sudėtingesnės nei elektrinės. Taip yra dėl to, kad reikia hidraulinių komponentų, tokių kaip siurbliai, vožtuvai ir pan., kurie turi būti tinkamai prijungti ir išdėstyti visame traktoriuje. Kita vertus, elektrinės automatinio vairavimo sistemos turi mažiau komponentų ir paprastesnes jungtis, todėl montavimo procesas paprastai yra greitesnis ir lengvesnis.

Kalibravimas ir sąranka

Kad būtų užtikrintas tinkamas veikimas ir vairavimo tikslumas, sumontavus ir hidraulinio, ir elektrines automatinio vairavimo sistemas reikia kalibruoti ir nustatyti. Nors hidraulinėms sistemoms gali prireikti mažiau kalibravimo ir net nereikia keisti jokių parametrų po kalibravimo, elektrinėms sistemoms gali prireikti daugiau kalibravimo procesų.

Priežiūra

Hidraulinio automatinio vairavimo komplektus reikia reguliariai prižiūrėti, įskaitant hidraulinio skysčio keitimą ir reguliarius sistemos patikrinimus. Elektrinėms automatinio vairavimo sistemos priežiūra paprastesnė, nes jose yra mažiau judančių dalių.

Operatoriaus patirtis

Hidrauliniai automatinio vairavimo komplektai tiesiogiai valdo traktorius per hidraulinius vožtuvus, o elektriniai naudoja automatinį vairą, kad imituotų vairavimą rankiniu būdu. Naudojant hidraulinę automatinio vairavimo sistemą, vairas lieka nejudantis, todėl darbo patirtis yra patogesnė.

Apibendrinimas

Naudodami bet kurią sistemą galėsite mėgautis didesniu lauko darbų efektyvumu ir tikslumu. Dirbti tampa patogiau, mažiau pavargstama, didėja koncentracija į padargų valdymą ir tuo pačiu išauga darbo produktyvumas.

Norint pasirinkti geriausią variantą, būtina įvertinti konkrečius savo poreikius ir tikslus, dirbamos žemės specifiką ir dydį. FJDynamics siūlo daugybę universalių sprendimų, įskaitant FJD AH1 hidraulinio automatinio vairavimo komplektą, FJD AT2 automatinio vairavimo komplektą ir FJD AT1 automatinio vairavimo sistemą.